• -30%

Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki

Ilustrowana historia

David Ross,
90,00 zł
63,00 zł Zniżka 30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 63,00 zł
Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Do darmowej wysyłki zostało 100,00 zł

Książka zawiera opisy 52 słynnych okrętów liniowych i pancerników, które pływały i walczyły w ostatnich pięciu stuleciach. Przedstawiono wszystkie główne etapy rozwoju okrętów artyleryjskich, zaczynając od Henry Grace à Dieu, okrętu flagowego Henryka VIII, i uwzględniono żaglowce takie jak Sovereign of the Seas, Santissima Trinidad i Victory. Najwięcej miejsca poświęcono epoce pancerników o napędzie parowym, która zaczyna się od wejścia do służby Gloire w 1859. Poznamy przeddrednoty, takie jak Inflexible, Mikasa, Indiana i Cesariewicz. Autor szczegółowo opisuje też wielkie pancerniki z obydwu wojen światowych, jak choćby Derfflinger, Nagato, Hood, Scharnhorst, Vittorio Veneto, Yamato i Iowa. Wiele z nich mogło się poszczycić wyróżniającą służbą i brało udział w słynnych akcjach, jak choćby pościg Prince of Wales i Hooda za niemieckim pancernikiem Bismarck. Inne, np. Tirpitz, pamiętane są ze względu na strach, który budziły w przeciwniku, a jeszcze inne, np. USS Maine, tylko ze względu na zatoniecie w podejrzanych okolicznościach.

Spis zamyka ostatni pancernik, Vanguard, który wszedł do służby w 1946 roku.

 

Każdy rozdział zawiera krótki opis okrętu, jego historię, kolorowe rysunki w trzech rzutach i dane techniczne. Tekst ilustruje ponad 200 obrazów i fotografii. To wspaniały przewodnik dla każdego historyka wojskowości i miłośnika wojen morskich.

Recenzja książki na http://www.nowastrategia.org.pl/david-ross-najslynniejsze-okrety-liniowe-i-pancerniki-ilustrowana-historia-recenzja/

472 Przedmioty

Opis

Autor
David Ross,
Stron
224
Wydanie
3.
Oprawa
twarda, foliowana
Data wydania
2024
Przekład
Janusz Winiarski
ISBN
978-83-7020-819-6
Format
21 x 30 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki

Ilustrowana historia

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

 
platnosci