• -30%

Broń na wojnie w Ukrainie

Czołgi • Artyleria • Samoloty

Martin J. Dougherty,
48,00 zł
33,60 zł Zniżka 30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 0,00 zł
Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Do darmowej wysyłki zostało 100,00 zł

W wojnie w Ukrainie bierze udział ogromna rozmaitość rodzajów i typów sprzętu wojskowego – wozy bojowe oraz działa artyleryjskie, pamiętające pierwsze lata zimnej wojny stają w jednym szeregu z najnowszą generacją dronów czy pocisków rakietowych. Książka, którą oddajemy do rąk Czytelnika, składa się z rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innym rodzajom, a także modelom uzbrojenia, jest zatem przekrojowym oraz wielopłaszczyznowym leksykonem sprzętu używanego zarówno przez Rosjan jak i Ukraińców.

Książka obejmuje wszystkie zagadnienia, począwszy od pamiętających lata 60. XX wieku czołgów T-62 i T-64, które na przestrzeni dziesięcioleci po wejściu do służby wielokrotnie udowadniały swoją trwałość, aż po bardzo skuteczną, wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet M142 HIMARS, drona bojowego Orłan-10, gigantyczne działo samobieżne 2S7M Małka kal. 203,2 mm, przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy FIM-92 Stinger czy nigdy niestarzejący się samolot bezpośredniego wsparcia Suchoj Su-25.

W niniejszej publikacji znajdzie Czytelnik 140 precyzyjnych plansz barwnych oraz ilustracji przedstawiających autentyczne oznakowania oraz schematy kamuflażu bojowego.

Cennym uzupełnieniem książki jest aneks ukazujący skalę i zakres pomocy wojskowej Polski dla Ukrainy w latach 2022-2024.

Jakkolwiek nie wszystkie informacje na ten temat zostały upublicznione, to aneks zawiera najpełniejszy do momentu publikacji tej książki, niezwykle zróżnicowany zasób informacji, dotąd niedostępny w żadnych publikacjach.

Martin J. Dougherty jest autorem specjalizującym się w zagadnieniach związanych z wojskowością i obronnością. Spod jego pióra wyszła książka z serii Panorama techniki wojskowe Chińskie czołgi i opancerzone wozy bojowe od 1950 do współczesności.

351 Przedmioty

Opis

Autor
Martin J. Dougherty,
Stron
136
Wydanie
1.
Oprawa
miękka ze skrzydełkami, foliowana
Data wydania
2024
Przekład
Tomasz Basarabowicz
ISBN
978-83-7020-895-0
Format
16,5 x 23,5 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Broń na wojnie w Ukrainie

Czołgi • Artyleria • Samoloty

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

 
platnosci