Broń na wojnie w Ukrainie

Czołgi • Artyleria • Samoloty

Książka ukaże się w maju br.

Martin J. Dougherty,

Darmowa dostawa

Do darmowej wysyłki zostało 100,00 zł

W wojnie w Ukrainie bierze udział ogromna rozmaitość rodzajów i typów sprzętu wojskowego – wozy bojowe oraz działa artyleryjskie, pamiętające pierwsze lata zimnej wojny stają w jednym szeregu z najnowszą generacją dronów czy pocisków rakietowych. Książka, którą oddajemy do rąk Czytelnika, składa się z rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innym rodzajom, a także modelom uzbrojenia, jest zatem przekrojowym oraz wielopłaszczyznowym leksykonem sprzętu używanego zarówno przez Rosjan jak i Ukraińców.

Książka obejmuje wszystkie zagadnienia, począwszy od pamiętających lata 60. XX wieku czołgów T-62 i T-64, które na przestrzeni dziesięcioleci po wejściu do służby wielokrotnie udowadniały swoją trwałość, aż po bardzo skuteczną, wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet M142 HIMARS, drona bojowego Orłan-10, gigantyczne działo samobieżne 2S7M Małka kal. 203,2 mm, przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy FIM-92 Stinger czy nigdy niestarzejący się samolot bezpośredniego wsparcia Suchoj Su-25.

W niniejszej publikacji znajdzie Czytelnik 140 precyzyjnych plansz barwnych oraz ilustracji przedstawiających autentyczne oznakowania oraz schematy kamuflażu bojowego.

Cennym uzupełnieniem książki jest aneks ukazujący skalę i zakres pomocy wojskowej Polski dla Ukrainy w latach 2022-2024.

Jakkolwiek nie wszystkie informacje na ten temat zostały upublicznione, to aneks zawiera najpełniejszy do momentu publikacji tej książki, niezwykle zróżnicowany zasób informacji, dotąd niedostępny w żadnych publikacjach.

Martin J. Dougherty jest autorem specjalizującym się w zagadnieniach związanych z wojskowością i obronnością. Spod jego pióra wyszła książka z serii Panorama techniki wojskowe Chińskie czołgi i opancerzone wozy bojowe od 1950 do współczesności.

Opis

Autor
Martin J. Dougherty,
Stron
136
Wydanie
1.
Oprawa
miękka ze skrzydełkami, foliowana
Data wydania
2024
Przekład
Tomasz Basarabowicz
ISBN
978-83-7020-894-3
Format
16,5 x 23,5 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Broń na wojnie w Ukrainie

Czołgi • Artyleria • Samoloty

Książka ukaże się w maju br.

Napisz swoją opinię

 
platnosci