Grecja dla żeglarzy. Tom 2.

Morze Jońskie i Południowo-Zachodni Peloponez

Piotr Kasperaszek, Elżbieta Kasperaszek ,

Grecja, pomimo że nie oferuje żeglarzom doskonałych marin ani bogatej infrastruktury w swoich portach jest bardzo popularna wśród wodniaków z całego świata. Dzieje się tak głównie za sprawą przepięknych widoków, kryształowo czystego morza i niesamowicie sympatycznych i otwartych ludzi.

Celem przewodnika jest zachęcenie do odwiedzenia tego kraju, a dla tych, których zachęcać nie trzeba, próba pokazania najciekawszych, wartych odwiedzenia w czasie rejsu miejsc.

Przewodnik oferuje propozycje 37 tras żeglarskich a także informacje o portach i zatokach wysp i lądowej części Morza Jońskiego, Zatok Patraskiej i Korynckiej  oraz Peloponezu.

Piotr Kasperaszek pływa jachtem po wodach Grecji od 25 lat i zasłużenie zyskał sobie status eksperta w sprawach żeglowania po tych akwenach. Jego pierwsza książka Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzyotrzymała dwie bardzo prestiżowe nagrody: Nagrodę redakcji Żagli im. Leonida Teligi oraz Nagrodę Magellana „Magazynu literackiego KSIĄŻKI” w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne roku 2015”.

W pierwszym tomie autorzy omówili Cyklady i Zatoki: Sarońską i Argolidzką. W przygotowaniu tom trzeci, obejmujący Dodekanez oraz Sporady Północne i Evię.

Najnowsze aktualizacje zawartości przewodnika dostępne są w zakładce Fragment i spis treści  w pliku Suplement

Książka dostępna jako e-book

Morze Jońskie i Południowo-Zacho

Opis

Autor
Piotr Kasperaszek, Elżbieta Kasperaszek ,
Stron
168
Wydanie
2.
Oprawa
twarda, foliowana
Data wydania
2022
ISBN
978-83-7020-663-5
Format
17 x 24 cm

Specyficzne kody

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: