• -30%

Arcydzieła sztuki

Andy Pankhurst , Lucinda Hawksley,
64,00 zł
44,80 zł Zniżka 30%
Brutto

Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Do darmowej wysyłki zostało 100,00 zł

Dlaczego niektóre dzieła sztuki są uznawane za wybitniejsze od innych? Arcydzieła wyjątkowe w jakiś sposób satysfakcjonują nas na głębszym poziomie od pozostałych. W tej książce prezentujemy wybór osiemdziesięciu najwybitniejszych obrazów i rzeźb z całego świata i z różnych epok historycznych, próbując dociec, co sprawia, że są uznawane za arcydzieła. Niektóre zawdzięczają swoją wyjątkowość mistrzowskiej kompozycji i kolorystyce, inne w sposób niezwykle dogłębny wnikają w głąb ludzkiej natury, a jeszcze inne niosą ważne przesłanie. Staranna analiza przeprowadzona przez Andy’ego Pankhursta i Lucindę Hawksley pomoże ci dostrzec unikalność tych przełomowych dzieł i docenić nadzwyczajne talenty ich twórców. Otworzy ci oczy na wyjątkowe cechy tych najważniejszych dzieł i pozwoli je w pełni docenić.

Andy Pankhurst studiował w Slade School of Fine Art w Londynie. Maluje głęboko ekspresyjne obrazy figuratywne, a jego prace znajdują się w licznych kolekcjach i muzeach w Wielkiej Brytanii i USA. Wykłada w Prince’s Drawing School oraz w National Portrait Gallery w Londynie. W 2002 roku był współzałożycielem London School of Painting and Drawing.

Lucinda Hawksley jest autorką ponad dwudziestu książek, między innymi biografii Lizzie Siddal: The Tragedy of a Pre-Raphaelite Supermodel oraz Katey: The Life and Loves of Dickens’s Artist Daughter. Lucinda jest również wielokrotnie nagradzaną autorką książek podróżniczych oraz wykładowczynią w I.E.S. London i w National Portrait Gallery w Londynie.

Recenzje m. in. na:

https://sztukater.pl/

110 Przedmioty

Opis

Autor
Andy Pankhurst , Lucinda Hawksley,
Stron
224
Wydanie
1.
Oprawa
twarda, foliowana
Data wydania
2022
Przekład
Jerzy Jarosław Malinowski
ISBN
978-83-7020-858-5
Format
17 x 23 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Arcydzieła sztuki

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

13 innych produktów w tej samej kategorii:

 
platnosci