• -30%

Samoloty ZSRR w II wojnie światowej

Myśliwce • Bombowce • Wodnosamoloty

Książka w przedsprzedaży. Im wcześniej zamówisz, tym mniej zapłacisz! Codziennie zmniejszamy rabat o 1%.

Sprzedaż i realizacja zamówień od 24.01.2022

Edward Ward,
42,00 zł
29,40 zł Zniżka 30%
Brutto

Ta bogato zilustrowana barwnymi ilustracjami i archiwalnymi zdjęciami książka to szczegółowy przewodnik po dwupłatach, myśliwcach, samolotach szturmowych, bombowcach, samolotach transportowych, rozpoznawczych i morskich, które pełniły służbę w Wojenno-Wozdusznych Siłach (WWS), czyli sowieckim lotnictwie wojskowym w latach 1939-1945.

Niniejsza publikacja zawiera przedstawione w ujęciu chronologicznym opisy wszystkich znanych samolotów radzieckich z okresu wojny – od pękatego, oryginalnego myśliwca Polikarpow I-16, po Iljuszyna Ił-2 i Petlakowa Pe-2, czyli dwa znakomite bombowce taktyczne, które zasłynęły w kampaniach prowadzonych na froncie wschodnim. Zaprezentowano również główne typy samolotów, dostarczanych do ZSRS po przyjęciu przez Kongres USA w 1941 roku  ustawy Lend-Lease, takie jak solidny Douglas A-20 i Bell P-39 Airacobra, a także nieco mniej znane konstrukcje sowieckie, w tym łódź latającą Beriew Be-4, średni bombowiec Jermołajew Jer-2 czy myśliwiec przechwytujący z napędem rakietowym Berezniak-Isajew BI-1.

Na każdej z kolorowych ilustracji odtworzono autentyczne oznakowanie i wzory malowania maskującego, a opis poszczególnych typów został opatrzony tabelami ze szczegółowymi danymi techniczno-taktycznymi. Niniejsza publikacja stanowi niezbędne kompendium dla wszystkich modelarzy oraz entuzjastów lotnictwa z lat II wojny światowej.

Opis

Autor
Edward Ward,
Stron
128
Wydanie
1.
Oprawa
miękka ze skrzydełkami, foliowana
Data wydania
2022
Przekład
Grzegorz Siwek
ISBN
978-83-7020-849-3
Format
16,5 x 23,5 cm

Specyficzne kody

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: