Nowe produkty
Nowe produkty
Kamienie szlachetne i ozdobne
Wszystkie rodzaje i odmiany świata, 1900 okazów
Profesor dr Walter Schumann, znany w środowisku międzynarodowym ekspert, prezentuje pełny i aktualny obraz fascynującego świata kamieni szlachetnych.
Na barwnych tablicach widnieje 1900 okazów – kamieni surowych i w różny sposób oszlifowanych. Sąsiednie strony zawierają precyzyjne opisy nawiązujące do zdjęć.
Dodatkowe rozdziały informują o powstaniu, budowie i własnościach kamieni szlachetnych, a także ich złożach, wydobyciu i obróbce, naśladowaniu i fałszowaniu oraz klasyfikacji.
Uwzględniono również wiadomości na temat syntetycznych kamieni szlachetnych, kamieni leczniczych, nowych znalezisk oraz nowoczesnych metod analitycznych i pomiarowych.
Podręcznik przeznaczony jest dla kolekcjonerów, jubilerów, handlarzy kamieniami i minerałami, złotników i wszystkich innych miłośników kamieni szlachetnych. Zawiera także tabele ułatwiające identyfikację kamieni.
Opis
- Autor
- Walter Schumann,
- Stron
- 320
- Wydanie
- 5.
- Oprawa
- twarda
- Data wydania
- 2021
- Przekład
- Barbara Floriańczyk
- ISBN
- 978-83-7020-645-1
- Format
- 12,5 x 20 cm