Trymowanie takielunku. Podręcznik RYA Zobacz większe
33,33 zł

Trymowanie takielunku. Podręcznik RYA

Autor: Allan Barwell  
Format: 17 x 24 cm
Stron: 96
Wydanie: 1.
Oprawa: miękka, foliowana
Data wydania: 2015
Przekład: Małgorzata Czarnomska
ISBN: 978-83-7020-573-7

Wypływając jachtem w morze musimy mieć duże umiejętności i wiedzę z wielu dziedzin. Żeglarz musi być po trosze cieślą, mechanikiem, elektrykiem, kucharzem, nawigatorem, ale przede wszystkim musi potrafić bezpiecznie prowadzić jacht. Znajomość zagadnień związanych z takielunkiem jest nie bez znaczenia, jednak żeglarze często podchodzą do nich z niechęcią i traktują jako zbyt złożone.
Żeglarze boją się regulować elementy takielunku ze strachu przed skutkami własnej niewiedzy. Zadaniem niniejszej książki jest zmiana tego podejścia poprzez zaprezentowanie metod pracy z takielunkiem. Poruszone zostały w niej zagadnienia dotyczące stawiania i zdejmowania masztu oraz jego wyposażenia w olinowanie stałe, omówiono również zasady pracy z olinowaniem ruchomym i roboty bosmańskie.


RYA (Royal Yachting Association), czyli Królewski Związek Żeglarski to instytucja rządowa zajmująca się żeglarstwem, windsurfingiem i sportami motorowodnymi na morzu i na wodach wewnętrznych. Została powołana dla dobra wszystkich ludzi, uprawiających sporty wodne, działając w ich interesie na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym i globalnym.
Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach bierze udział ponad 140 000 żeglarzy, zarówno profesjonalnych jak i rekreacyjnych.

Patroni medialni:

Opinie czytelników:

Napisz opinię

Trymowanie takielunku. Podręcznik RYA

Trymowanie takielunku. Podręcznik RYA

* Pola wymaganeKlienci którzy zakupili ten produkt kupili również: