• -30%

Niemieckie samoloty I wojny światowej

Myśliwce • Bombowce • Samoloty rozpoznawcze

Edward Ward, Ronny Barr,
48,00 zł
33,60 zł Zniżka 30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 33,60 zł
Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Do darmowej wysyłki zostało 100,00 zł

Przed końcem I wojny światowej Niemcy uzyskały prymat na świecie w każdej gałęzi lotnictwa militarnego. Książka Niemieckie samoloty I wojny światowej stanowi szczegółowy, ilustrowany przewodnik po myśliwcach, samolotach rozpoznawczych, szturmowych i bombowych, które służyły w kajzerowskich siłach powietrznych od 1914 do 1918 roku.

W porządku chronologicznym przedstawiono w tej publikacji wszystkie najważniejsze konstrukcje lotnicze z tego okresu, takie jak świetny Fokker D.VII, powszechnie uznawany za najlepszy myśliwiec Wielkiej Wojny, sławny trójpłat Fokker Dr.I, na którym latał „Czerwony Baron” Manfred von Richthofen, Rumpler C.IV latający na bardzo znacznych wysokościach, a przez to niedosięgły dla alianckich myśliwców oraz bombowiec Gotha G.IV, uczestniczący w pierwszym dziennym nalocie na Londyn w czerwcu 1917 roku. Poszczególne rozdziały zawierają opis myśliwców, samolotów rozpoznawczych, szturmowych, bombowców oraz wodnosamolotów.

Na ilustracjach zostały zaprezentowane autentyczne oznakowania i barwy maskujące, a opis poszczególnych typów samolotów obejmuje zestawienia szczegółowych danych taktyczno-technicznych. Zawierająca 110 kolorowych ilustracji książka Niemieckie samoloty I wojny światowej jest nieodzownym kompendium dla modelarzy oraz wszystkich entuzjastów, zainteresowanych lotnictwem wojskowym z lat Wielkiej Wojny.

Edward Ward jest autorem i lustratorem publikacji o lotnictwie i autorem przewodnika Sowieckie samoloty II wojny światowej. Napisał wiele artykułów do czasopism lotniczych, internetowych i drukowanych, oraz udziela się regularnie na blogu miłośników awiacji „Hush Kit”. Mieszka z żoną i córką w Sydney w Australii.

Ronny Bar interesuje się zagadnieniami lotniczymi przez całe życie, wychowując się w pobliżu bazy sił powietrznych El Palomar w Buenos Aires w Argentynie. Jego ilustracje pojawiają się regularnie na stronach internetowych oraz w periodykach takich jak „Wingnut Wings”, „Windsock Worldwide”, „Windsock Datafiles”, „Cross & Cockade” orazOver the Front”.

89 Przedmioty

Opis

Autor
Edward Ward, Ronny Barr,
Stron
128
Wydanie
1.
Oprawa
miękka ze skrzydełkami, foliowana
Data wydania
2022
Przekład
Grzegorz Siwek
ISBN
978-83-7020-869-1
Format
16,5 x 23,5 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2022-12-20

Samoloty

Bardzo ciekawa pozycja ! Dużo odniesień do użytkowania niemieckich samolotów przez... Polskę w trakcie wojny polsko-bolszewickiej. Co ważne kilka z prezentowanych samolotów w oryginale znajduje się w ... Krakowskim Muzeum Lotnictwa ! Pozycja przekroczyła moje oczekiwania i z przekonaniem ją polecam !
PS. Samolot Czerwonego Barona też jest !

Napisz swoją opinię

Niemieckie samoloty I wojny światowej

Myśliwce • Bombowce • Samoloty rozpoznawcze

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

 
platnosci