• -30%

Karabiny AR

 Historia i współczesność

 

Michał Maryniak,
90,00 zł
63,00 zł Zniżka 30%
Brutto

Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Do darmowej wysyłki zostało 100,00 zł

Bogato ilustrowana, pierwsza na polskim rynku wydawniczym monografia poświęconą genezie, rozwojowi i współczesnym konstrukcjom, jakie powstały w oparciu o tzw. platformę AR. Karabinek AR jest cywilną wersją karabinka automatycznego M16 – podstawowej broni strzeleckiej armii amerykańskiej od lat 60. XX wieku.

W całej historii broni strzeleckiej nie ma drugiego, tak różnorodnie przebudowywanego i modyfikowanego karabinu. Zmiany i próby dostosowania AR do warunków realizacji konkretnych zadań w walce zaczęły się już w momencie wprowadzenia broni na wyposażenie armii amerykańskiej w Wietnamie.

Równolegle, w latach 60. XX wieku, w ręce strzelców sportowych trafiły cywilne wersje M16, umożliwiając w ten sposób prace badawcze i modernizacje prowadzone przez mniejsze firmy nieskrępowane rygorami specyfikacji militarnych. W efekcie część nowych rozwiązań trafiała ponownie do źródła, czyli do oferty dla wojska.

Intencją autora było umożliwienie lepszego poznania istoty konstrukcji tej broni i uświadomienie bezpośredniego wpływu wszystkich elementów na funkcjonowanie całego jej układu. Książka zawiera też, do pewnego stopnia, odpowiedź na magiczne i odwieczne pytanie: co warto mieć - AK czy AR? 

154 Przedmioty

Opis

Autor
Michał Maryniak,
Stron
176
Wydanie
1.
Oprawa
twarda, foliowana
Data wydania
2022
ISBN
978-83-7020-862-2
Format
21 x 30 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Karabiny AR

 Historia i współczesność

 

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

 
platnosci