• -20%

Meteorologia. Podręcznik RYA

Chris Tibbs,
50,00 zł
40,00 zł Zniżka 20%
Brutto

Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Do darmowej wysyłki zostało 100,00 zł

Żeglując chcemy wiedzieć, co będzie się działo w pogodzie w najbliższych godzinach i dniach. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na jednodniowy rejs po wodach przybrzeżnych, czy przemierzasz ocean, przewidywanie pogody i rozumienie zjawisk, które nią rządzą ma znaczenie nie tylko dla przyjemności żeglowania, ale i dla twojego bezpieczeństwa.

Meteorologia jest podręcznikiem napisanym na potrzeby kursów na patenty żeglarskie RYA, ale jest też znakomitym poradnikiem dla tych wszystkich, którzy po prostu chcą trochę lepiej zrozumieć pogodę. Jest bogato ilustrowana i przystępnie napisana. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowany temat jest łatwy do zrozumienia. Znajdziesz w tej książce niezbędną teorię, mapy synoptyczne, chmury, przewidywanie wiatru i technologię wykorzystywaną do pozyskiwania informacji meteorologicznych.

Chris Tibbs

Chris Tibbs jest doświadczonym żeglarzem, który ma na swoim koncie m.in. trzy rejsy dookoła świata i przepłynięcie Oceanu Spokojnego. Posiada tytuł magistra meteorologii stosowanej, został przeszkolony jako synoptyk w Met Office i prowadzi firmę zajmującą się prognozowaniem pogody i doradztwem dla jachtów regatowych i turystycznych.

RYA Royal Yachting Association

RYA (Royal Yachting Association), czyli Królewski Związek Żeglarski to instytucja rządowa zajmująca się żeglarstwem, windsurfingiem i sportami motorowodnymi na morzu i na wodach wewnętrznych. Została powołana dla dobra wszystkich ludzi, uprawiających sporty wodne, działając w ich interesie na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym i globalnym. Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach organizowanych przez RYA bierze udział 250 000 żeglarzy zarówno profesjonalnych, jak i rekreacyjnych.

Książka, którą przekazujemy w Państwa ręce, jest jedną z ponad 100 publikacji wydanych nakładem RYA. Oprócz meteorologii publikacje obejmują podręczniki i poradniki dla żeglarzy we wszystkich dziedzinach dotyczących żeglarstwa i innych sportów wodnych, nie wyłączając aspektów technicznych i prawnych. Autorami są eksperci w swoich dziedzinach, a informacje zawarte w książkach przekazane są w sposób klarowny i łatwy do przyswojenia.

Więcej informacji na temat kursów, publikacji oraz korzyści płynących z bycia członkiem RYA znajdą Państwo na stronie www.rya.org.uk

404 Przedmioty

Opis

Autor
Chris Tibbs,
Stron
128
Wydanie
4.
Oprawa
miękka, foliowana
Data wydania
2024
Przekład
Michał Brennek
ISBN
978-83-7020-891-2
Format
17 x 24 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Meteorologia. Podręcznik RYA

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

 
platnosci