• -20%

Sternik motorowodny wyd. 10

Andrzej Ostrowski,
80,00 zł
64,00 zł Zniżka 20%
Brutto

Podręcznik zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na stopień sternika motorowodnego, zarówno elementy teorii, jak i porady praktyczne niezbędne do bezpiecznego, odpowiedzialnego, dającego satysfakcję pływania jachtami motorowymi. Mogą z niego skorzystać także osoby już posiadające patent, uzupełniając swą wiedzę i konfrontując ją z już posiadaną.

Książka ta, bogato ilustrowana może przydać się wszystkim tym, którzy zasiądą za sterami jachtu motorowego, na jeziorach, rzekach, kanałach oraz na wodach portowych i osłoniętych Morza Bałtyckiego.

Aplikacja dostępna z kodu QR, zamieszczonego na końcu książki, oferuje bazę pytań sprawdzających, próbny egzamin oraz wybrane animacje manewrów łodzią motorową.

10. wydanie zostało gruntownie poprawione. Wiele nowych informacji znalazło się w rozdziale „Drogi wodne w Polsce”, zostały uzupełnione rozdziały „Nawigacja” i „Ratownictwo”, zaktualizowano rozdziały dotyczące przepisów prawnych i warunków ubezpieczeń.

W przystępny sposób omawia:

• typy jachtów motorowych (jachty ze sztywnym kadłubem, RIB-y, skutery wodne, jetboaty, pontony i poduszkowce), ich zalety i wady, sposoby użytkowania i konserwacji,

• przygotowanie jachtów motorowych do pływania,

• manewrowanie jachtem motorowym,

• profilaktykę i sposoby udzielania pomocy oraz umiejętność planowania trasy, określania pozycji, czy przewidywania pogody,

• sygnalizację i zasady ruchu żeglugowego oraz uregulowania prawne, umożliwiające bezpieczne pływanie jednostek korzystających z śródlądowych i morskich dróg wodnych.

 

Opis

Autor
Andrzej Ostrowski,
Stron
280
Wydanie
10.
Oprawa
twarda, foliowana
Data wydania
2021
ISBN
978-83-7020-821-9
Format
16,5 x 23,5 cm

Specyficzne kody

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: