• -30%

Sternik motorowodny wyd. 9

Andrzej Ostrowski,
80,00 zł
56,00 zł Zniżka 30%
Brutto

Podręcznik zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na

patent sternika motorowodnego

Zarówno elementy teorii, jak i porady praktyczne niezbędne do bezpiecznego, odpowiedzialnego, dającego satysfakcję pływania jachtami motorowymi. Mogą z niego skorzystać także osoby już posiadające patent, uzupełniając swą wiedzę i konfrontując ją z już posiadaną.

Książka ta, bogato ilustrowana i zawierająca najnowsze przepisy, może przydać się wszystkim tym, którzy zasiądą za sterami jachtu motorowego, na jeziorach, rzekach, kanałach oraz na akwenach treningowych Morza Bałtyckiego.

W przystępny sposób omawia:

– typy jachtów motorowych (jachty ze sztywnym kadłubem, RIB-y, skutery wodne, jetboaty, pontony i poduszkowce), ich zalety i wady, sposoby użytkowania i konserwacji,

– przygotowanie jachtów motorowych do pływania,

– manewrowanie jachtem motorowym,

– profilaktykę i sposoby udzielania pomocy oraz umiejętność planowania trasy, określania pozycji, czy przewidywania pogody,

– sygnalizację i zasady ruchu żeglugowego oraz uregulowania prawne, umożliwiające bezpieczne pływanie jednostek korzystających z śródlądowych i morskich dróg wodnych.

Aplikacja dostępna z kodu QR, zamieszczonego na końcu książki, oferuje bazę pytań sprawdzających, próbny egzamin oraz wybrane animacje manewrów łodzią motorową.

Opis

Autor
Andrzej Ostrowski,
Stron
256
Wydanie
9.
Oprawa
twarda, foliowana
Data wydania
2020
ISBN
978-83-7020-797-7
Format
17 x 24 cm

Specyficzne kody

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Sternik motorowodny wyd. 9

Napisz swoją opinię