• -20%

Żeglowanie bez stresu

W małej załodze i w pojedynkę

Duncan Wells,
55,00 zł
44,00 zł Zniżka 20%
Brutto

Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Do darmowej wysyłki zostało 100,00 zł

Osoby pływające we dwójkę muszą wszystko na jachcie robić same. Samodzielnie odcumowują, stawiają i trymują żagle, sterują, nawigują, stają na kotwicy, cumują do boi, wchodzą do portu i podają cumy.
Wszystko bez pomocy z zewnątrz czy dodatkowych rąk do pracy na pokładzie. Przeprowadzane manewry muszą zatem być zaplanowane w sposób wydajny i skuteczny, a także wymagający od załogi minimalnego wysiłku fizycznego.

Żeglowanie bez stresu to najlepsza pozycja dla osób żeglujących w pojedynkę lub z nieliczną załogą. Jest to podręcznik, który krok po kroku wyjaśnia wszystkie aspekty obsługi jachtu, wspomagając się przejrzystymi zdjęciami i prostymi diagramami. Materiał fotograficzny odnosi się do powszechnie spotykanych sytuacji na jachcie, z którymi każdy żeglarz musi się mierzyć. W książce tej znajdziesz mądre, skuteczne i wygodne rozwiązania dla nielicznych załóg dotyczące różnych aspektów żeglugi, począwszy od stawiania i refowania żagli, żeglowania w trudnych warunkach, po nowe techniki podejmowania człowieka za burtą.

Drugie wydanie zostało uzupełnione o nowe diagramy, zdjęcia i wskazówki praktyczne dotyczące cumowania, nawigacji, kotwiczenia i bezpieczeństwa na morzu. Książka zawiera 24 kody QR prowadzące do filmów instruktażowych obrazujących użycie prezentowanych
technik w realnych sytuacjach. Podręcznik jest nieocenionym źródłem wiedzy podczas rejsu.

Duncan Wells jest instruktorem RYA, dyrektorem Westview Sailing School oraz autorem tekstów publikowanych w wielu czołowych magazynach żeglarskich. Tworzy cenione przez uczniów filmy instruktażowe dla kursów RYA Shore-Based Day Skipper oraz Yachtmaster w swojej szkole.
Duncan jest autorem Manewrowania bez stresu, Żeglarstwa motorowego bez stresu i Nawigacji bez stresu.

224 Przedmioty

Opis

Data publikacji
2017-11-14
Autor
Duncan Wells,
Stron
160
Wydanie
2.
Oprawa
miękka, foliowana
Data wydania
2022
Przekład
Małgorzata Czarnomska
ISBN
978-83-7020-838-7
Format
19 x 24,5 cm

Specyficzne kody

https://zagle.se.pl/

Komentarze

Napisz swoją opinię

Żeglowanie bez stresu

W małej załodze i w pojedynkę

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

 
platnosci