Trymowanie żagli. Podręcznik RYA Zobacz większe
35,00 zł

Trymowanie żagli. Podręcznik RYA

Autor: Rob Gibson  
Format: 17 x 24 cm
Stron: 96
Wydanie: 2.
Oprawa: miękka, foliowana
Data wydania: 2014
Przekład: Maciej Roszkowski
ISBN: 978-83-7020-545-4

Prawidłowe ustawienie i praca żagli jest korzystne nie tylko dla żeglarzy regatowych, ale także dla żeglarzy turystów. Jacht staje się bezpieczniejszy i wygodniejszy – płynie szybciej. Sterowanie jest łatwiejsze a stateczność jachtu większa. Można to osiągnąć dzięki wiedzy i prostym czynnościom.
Podręcznik RYA Trymowanie żagli zawiera wszystkie informacje pomocne dla poznania działania żagli i ich optymalnego dostrojenia podczas żeglugi różnymi kursami i w różnych warunkach. Oddzielne rozdziały poświęcone są poszczególnym żaglom, a także żegludze w ciężkich warunkach.
 
● Jak pracują żagle ● Żagle przednie ● Spinakery ● Refowanie
● Ostro na wiatr ● Żegluga w ciężkiej pogodzie ● Żegluga w pasatach

Obowiązkowa lektura dla wszystkich żeglarzy, którzy chcą świadomie żeglować. Czym jest RYA

RYA (Royal Yachting Association), czyli Królewski Związek Żeglarski to instytucja rządowa zajmująca się żeglarstwem, windsurfingiem i sportami motorowodnymi na morzu i na wodach wewnętrznych. Została powołana dla dobra wszystkich ludzi, uprawiających sporty wodne, działając w ich interesie na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym i globalnym.
Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach bierze udział ponad 140 000 żeglarzy, zarówno profesjonalnych jak i rekreacyjnych.

Patroni medialni:

Opinie czytelników:

Andrzej L:
Bardzo wartościowa książka na rynku polskim została zepsuta poprzez niestaranne wydanie. Brak konsultacji merytorycznej spowodowało pojawienie się szeregu błędów, których można było łatwo uniknąć (wymieniony jest tylko tłumacz, redaktor, redaktor technicz

Napisz opinię

Trymowanie żagli. Podręcznik RYA

Trymowanie żagli. Podręcznik RYA

* Pola wymaganeKlienci którzy zakupili ten produkt kupili również: