Krążowniki Polskiej Marynarki Wojennej Zobacz większe
47,62 zł
*lekko uszkodzona okładka
47,62 zł

Krążowniki Polskiej Marynarki Wojennej

Autor: Witold Koszela  
Format: 21 x 30 cm
Stron: 176
Wydanie: 1.
Oprawa: twarda, foliowana
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7020-559-1

Książka Krążowniki Polskiej Marynarki Wojennej to bogato ilustrowane opracowanie poświęcone okrętom tej klasy jakie służyły pod polską banderą w czasie II wojny światowej.
Autor szczegółowo przedstawia historię powstania i służby tych jednostek, wiele miejsca poświęca też opisowi polskich starań o wprowadzenie do służby w okresie międzywojennym okrętów tej klasy.
Książka zawiera dokładne opisy krążowników PMW, dane taktyczno-techniczne, rysunki i plansze barwne, które powstały na podstawie dostępnej literatury i materiałów archiwalnych.
Cennym uzupełnieniem są archiwalne zdjęcia oraz zawarte na końcu książki opisy uzbrojenia i wyposażenia tych okrętów wzbogacone dodatkowo szczegółowymi rysunkami.
 
Witold Koszela urodził się i mieszka w Rzeszowie. Należy do młodego pokolenia autorów, którym bliskie są dzieje floty polskiej od momentu jej powstania aż po czasy obecne. W Koszela jest autorem wielu artykułów publikowanych w prasie fachowej i w czasopismach modelarskich. Dotychczas opublikował dwie monografie „Polskie statki pasażerskie” (Gdańsk 2011) i „Niszczyciele Polskiej Marynarki Wojennej” (Alma-Press 2013) oraz wiele planów modelarskich, starając się odtworzyć sylwetki nie istniejących już jednostek.
 
(...) Opracowanie Witolda Koszeli jest jednym z najciekawszych, jakie do tej pory miałem okazję czytać w serii „Panorama Techniki Wojskowej”. Polski historyk wykazał się odpowiednim wyczuciem i w ciekawej formie zaprezentował spójną i kompletną historię okrętów PMW (...)
 
                                                                             
                          PL- II Wojna Światowa

 

Recenzje książki m.in. na:

www.sww.w.szu.pl oraz na www.tawernaskipperow.pl

 

 

 

Opinie czytelników:

Napisz opinię

Krążowniki Polskiej Marynarki Wojennej

Krążowniki Polskiej Marynarki Wojennej

* Pola wymaganeKlienci którzy zakupili ten produkt kupili również: