Prawo dla żeglarzy

Bartosz Ziemblicki,

Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Podręcznik przeznaczony zarówno dla żeglarzy pływających po morzu, jak i po wodach śródlądowych. Nieoceniona pomoc przy nauce do egzaminów żeglarskich, ale także dająca komfort znajomości prawa podczas żeglugi.
W książce omówiono regulacje publicznoprawne i prywatnoprawne. Do tych pierwszych zalicza się stosunki między państwami (prawo morza) oraz stosunki między państwami i jednostkami (prawo administracyjne, prawo karne). Do tych drugich stosunki między jednostkami (prawo cywilne). Podstawowym kryterium decydującym o ich uwzględnieniu była zawsze przydatność dla żeglarzy.
Autor omawia wszystkie akty prawne, które mogą być przydatne żeglarzom, szczególnie dużo miejsca poświęcając międzynarodowemu prawu drogi morskiej, bezpieczeństwu i ratownictwu morskiemu a także administracji morskiej i ochronie środowiska. Obszerny rozdział poświęcony jest żegludze śródlądowej.
Ta bogato ilustrowana książka z pewnością spełni oczekiwania żeglarzy, będzie im przydatna, a z czasem powinna stać się obowiązkową pozycją w każdej biblioteczce jachtowej.

Opis

Autor
Bartosz Ziemblicki,
Stron
256
Wydanie
1.
Data wydania
2015
ISBN
978-83-7020-600-0

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Prawo dla żeglarzy

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 
platnosci