Stalowe drapieżniki

Polskie okręty podwodne 1926-1947

Mariusz Borowiak,

Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Jedyna tak rzetelnie opracowana książka o polskich okrętach podwodnych, począwszy od okresu międzywojennego, przez II wojnę światową aż do momentu rozwiązania Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii.
W swej najnowszej publikacji autor wykorzystał niepublikowane dokumenty i relacje naocznych świadków niedostępne jego poprzednikom lub też świadomie przez nich pominięte jako niewygodne etycznie. Nie wahał się ukazać wydarzeń w innym niż dotychczas świetle.
Książka przedstawia dzieje polskiej floty podwodnej w latach 1926–1939, opisuje działania okrętów podwodnych PMW na Bałtyku we wrześniu 1939 r. oraz sensacyjne ucieczki ORP „Wilk” i ORP „Orzeł” z Morza Bałtyckiego do Anglii po zakończeniu działań u polskich wybrzeży, a wreszcie ich dalsze losy u boku Royal Navy.
Autor opowiedział także historię trzech okrętów podwodnych: „Rysia”, „Żbika” i „Sępa” oraz ich załóg internowanych w Szwecji. Obiektywnie opisał postawy polskich marynarzy, nawet te kontrowersyjne.
Przedstawił znaczące dokonania bojowych okrętów przekazanych PMW przez aliantów w czasie II wojny światowej. Ukazał blaski i cienie służby na okrętach, błędy w dowodzeniu i naganne zachowanie dowódców w sytuacjach ekstremalnych (te fakty zwykle pomijali inni autorzy). Naświetlił także szeroko tło zdrady komandora Kłoczkowskiego – dowódcy „Orła”, oraz okoliczności samobójczej śmierci dowódcy „Wilka” – komandora Krawczyka.
Książka zawiera szczegółowe dane techniczne, informacje o uzbrojeniu i składzie załóg, relacje świadków oraz mnóstwo dotąd niepublikowanych zdjęć.
Obowiązkowa lektura dla miłośników historii najnowszej!

Recenzje książki m.in. na:

www.nowastrategia.org.pl

Opis

Autor
Mariusz Borowiak,
Stron
736
Wydanie
2.
Oprawa
miękka ze skrzydełkami, foliowana
Data wydania
Warszawa 2019
ISBN
978-83-7020-751-9
Format
16,5 x 23,5 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Stalowe drapieżniki

Polskie okręty podwodne 1926-1947

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 
platnosci