• Wyprzedaż!
  • -50,01 zł

Prawo dla żeglarzy

Bartosz Ziemblicki,
70,00 zł
19,99 zł Zniżka 50,01 zł
Brutto

Dostawa Paczkomaty InPost 11,00 zł. Dostępne także inne metody dostawy

Podręcznik przeznaczony zarówno dla żeglarzy pływających po morzu, jak i po wodach śródlądowych. Nieoceniona pomoc przy nauce do egzaminów żeglarskich, ale także dająca komfort znajomości prawa podczas żeglugi.
W książce omówiono regulacje publicznoprawne i prywatnoprawne. Do tych pierwszych zalicza się stosunki między państwami (prawo morza) oraz stosunki między państwami i jednostkami (prawo administracyjne, prawo karne). Do tych drugich stosunki między jednostkami (prawo cywilne). Podstawowym kryterium decydującym o ich uwzględnieniu była zawsze przydatność dla żeglarzy.
Autor omawia wszystkie akty prawne, które mogą być przydatne żeglarzom, szczególnie dużo miejsca poświęcając międzynarodowemu prawu drogi morskiej, bezpieczeństwu i ratownictwu morskiemu a także administracji morskiej i ochronie środowiska. Obszerny rozdział poświęcony jest żegludze śródlądowej.
Ta bogato ilustrowana książka z pewnością spełni oczekiwania żeglarzy, będzie im przydatna, a z czasem powinna stać się obowiązkową pozycją w każdej biblioteczce jachtowej.

Opis

Autor
Bartosz Ziemblicki,
Stron
256
Wydanie
1.
Data wydania
2015
ISBN
978-83-7020-600-0

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Prawo dla żeglarzy

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 
platnosci