Niewyjaśnione tajemnice Zobacz większe
47,52 zł
27,52 zł

Niewyjaśnione tajemnice

Tajemnice, których nie potrafią wyjaśnić najtęższe umysły

Autor: Joel Levy  
Format: 17 x 22,5 cm
Stron: 224
Wydanie: 1.
Oprawa: miękka ze skrzydełkami, foliowana
Data wydania: 2019
Przekład: Jerzy Jarosław Malinowski
ISBN: 978-83-7020-740-3

Począwszy od bawiących się dzieci, po zgłębiających tajemnice wszechświata uczonych, wszystkimi nami kieruje ciekawość. Rozwiązywanie zagadek daje satysfakcję i dlatego fascynują nas tajemnice: zagadki, które mogą mieć swoje rozwiązanie, sekrety, które można ujawnić, legendy zawierające ziarno prawdy. Zgromadziliśmy tu klasyczne zagadki z różnych epok i regionów świata, od starożytnych tajemnic kryjących się w piaskach pustyni po współczesne zjawiska na niebie.

- Kim naprawdę był młody mężczyzna bez przeszłości, który pojawił się na ulicach Norymbergi w 1828 roku?

- Co nowego do naszej wiedzy o historii cywilizacji ludzkiej wnoszą dziwne znaki na południowoamerykańskim naczyniu sprzed 5000 lat?

- Jak to możliwe, że przestępcy udaje się wyskoczyć z lecącego nad Ameryką samolotu pasażerskiego z walizką pełną pieniędzy i przez 40 lat nikt nie jest w stanie go ani schwytać, ani choćby zidentyfikować?

Każdej z opowiedzianych tu fascynujących historii towarzyszy omówienie jej historycznego tła, a także licznych dowodów i teorii. Książka Niewyjaśnione tajemnice jest bogato ilustrowana, zawiera ponad 120 fotografii, rysunków i map.

Opinie czytelników:

Napisz opinię

Niewyjaśnione tajemnice

Niewyjaśnione tajemnice

Tajemnice, których nie potrafią wyjaśnić najtęższe umysły

* Pola wymaganeKlienci którzy zakupili ten produkt kupili również: