• Home /
  • Historia/Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj
Kampanie morskie Zobacz większe
74,29 zł
36,28 zł
*lekko uszkodzona okładka
74,29 zł
41,29 zł

Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj

Autor: Robert Jackson  
Format: 21 x 29 cm
Stron: 320
Wydanie: 1.
Oprawa: twarda, foliowana
Data wydania: 2018
Przekład: Janusz Winiarski
ISBN: 978-83-7020-730-4

Strategia oraz taktyka walki morskiej, a także broń używana do jej prowadzenia, znacznie zmieniły się od czasów I wojny światowej. Dziś w bitwach morskich nie królują wielkie pancerniki, ale jeszcze większe od nich lotniskowce.

 Książka zawiera 300 kolorowych i czarno-białych fotografii oraz ilustracji. To kompletny przewodnik po historii rozwoju okrętów nawodnych i podwodnych oraz po rodzajach broni marynarki wojennej od wybuchu I wojny światowej. Opisano w niej wszystkie najważniejsze bitwy XX wieku, od bitwy jutlandzkiej po zatopienie Bismarcka, od bitwy pod Midway po zimnowojenny pat i zatopienie krążownika General Belgrano w 1982 roku. Książka przedstawia też najnowszą technologię marynarki wojennej.

Dzięki specyfikacjom technicznym, przekrojowym ilustracjom oraz szczegółowym danym na temat uzbrojenia i opancerzenia książka pokazuje zmianę znaczenia pancerników, niszczycieli, fregat, okrętów podwodnych, krążowników i lotniskowców w XX i XXI wieku. Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj to miarodajny przewodnik po taktyce i strategii walki na morzach i oceanach od początku XIX wieku do czasów współczesnych.

 Robert Jackson jest byłym pilotem i instruktorem nawigacji. Obecnie jest pisarzem, zajmującym się tematyką wojsk lądowych, marynarki wojennej i lotnictwa. Napisał ponad 90 książek, m.in.: Spitfire, The Operational Record, B-17 Flying Fortress, The Encyclopedia of Military Aircraft i Warplanes of World War II. Mieszka w Darlington w Wielkiej Brytanii.

Recenzje m.in. na:

www.nowastrategia.org.pl

Patroni medialni:

Opinie czytelników:

Napisz opinię

Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj

Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj

* Pola wymaganeKlienci którzy zakupili ten produkt kupili również: