Niszczyciele Polskiej Marynarki Wojennej Zobacz większe
60,00 zł
30,00 zł

Niszczyciele Polskiej Marynarki Wojennej

Autor: Witold Koszela  
Format: 21 x 30 cm
Stron: 256
Wydanie: 2.
Oprawa: twarda, foliowana
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7020-567-6

Książka ,,Niszczyciele Polskiej Marynarki Wojennej’’ jest kompendium wiedzy na temat tej klasy okrętów służących w latach 1928-2002 pod biało-czerwoną banderą. Autor rzeczowo przedstawia historię każdego niszczyciela, szlak bojowy podczas II wojny światowej, zamieszcza szczegółowe dane taktyczno-techniczne. Cennym uzupełnieniem opisów okrętów są archiwalne zdjęcia (wiele dotąd nie publikowanych), dokładne plany w dwóch rzutach, przekroje kadłuba i szkice wyposażenia i uzbrojenia, barwne plansze z przykładami malowania i kamuflażu.

Witold Koszela urodził się i mieszka w Rzeszowie. Jest autorem książki ,,Polskie statki pasażerskie’’ (Gdańsk 2011). Obecnie pracuje na monografią o krążownikach Polskiej Marynarki Wojennej. Opublikował wiele artykułów poświęconych statkom i okrętom floty polskiej.
Należy do grona tych autorów, którym szczególnie bliskie są jednostki rodzimej floty. W swoich publikacjach stara się jak najdokładniej odtworzyć ich niekiedy zapomniane sylwetki i dzieje.
Swoje opracowania opiera zarówno na dostępnej literaturze i źródłach pisanych, jak i na różnego rodzaju dokumentach archiwalnych, a nawet dokumentacji stoczniowej.

Opinie czytelników:

Napisz opinię

Niszczyciele Polskiej Marynarki Wojennej

Niszczyciele Polskiej Marynarki Wojennej

* Pola wymaganeKlienci którzy zakupili ten produkt kupili również: