Nagroda im. L. Teligi ponownie dla Alma-Press

Nagroda im. Leonida Teligi

Redakcja miesięcznika „Żagle” przyznała doroczne Nagrody im. Leonida Teligi, jedyne w Polsce wyróżnienia za twórczość i dokonania w dziedzinie żeglarstwa. Uroczystość ta odbyła się podczas 28. Targów Sportów Wodnych i Rekreacji a nagrodę w kategorii Publikacja o tematyce żeglarskiej otrzymał Piotr Kasperaszek za książkę Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy, wydaną przez Alma-Press.
Nagrody im. Leonida Teligi są przyznawane w trzech kategoriach:

  • Publikacja o tematyce żeglarskiej
  • Sportowy wyczyn żeglarski
  • Popularyzacja żeglarstwa w Polsce.

  Nagroda im. Leonida Teligi, to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez największe i najstarsze polskie czasopismo poświęcone żeglarstwu. To również jedyna nagroda w Polsce za twórczość i dokonania w dziedzinie żeglarstwa. Tradycja jej przyznawania liczy 38 lat – pierwszy raz wręczono ją w 1971 roku. Nagroda to zaprojektowany przez rzeźbiarza prof. Adama Myjaka pamiątkowy medal z brązu z podobizną wybitnego polskiego żeglarza – pierwszego Polaka, który w samotnym rejsie na jachcie „Opty” opłynął kulę ziemską, okolicznościowy dyplom, a także dodatkowe nagrody rzeczowe. Co roku jest uroczyście wręczana w terminie zbliżonym do rocznicy zakończenia rejsu Leonida Teligi. W ciągu 38 lat jej laureatami byli najwybitniejsi polscy żeglarze, pisarze, publicyści zaangażowani w sprawy środowiska żeglarskiego, redakcje i organizacje pracujące na rzecz popularyzacji żeglarstwa.


Newsletter

Co nowego

XXVI Targi Książki Historycznej
W dniach 30. listopada-3. grudnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się XXVI Targi Książki Historycznej. Zapraszamy na nasze stoisko nr 105. więcej
Odbiór osobisty
Zamówione książki można odebrać osobiście więcej
Oferta dla klubów żeglarskich i firm czarterowych
Odbiorcom instytucjonalnym, takim jak kluby żeglarskie, firmy czarterowe itp. oferujemy atrakcyjne rabaty. więcej
Więcej aktualności